Jak si kdo ustlal, tak si už nevstane.

Stáří.

===

Zapomněl nakupovat potraviny, i vše jiné. Obchodní prostory se proň staly místem dlouhých nerozhodných sebezpytů, ošklivějících stereotypů a náhlých útěků od regálu, zanevření z nejasné, pravděpodobně malicherné, příčiny.
Jiné obchody a krámy, vč. těch pro zcela praktické a nutné věci, není schopen vnímat jinak než jako pasti, v nichž nemá co pohledávat. Kde vůbec má co pohledávat?

Též poslední dobou hodně uvažuje nad výpočetní technikou, totiž zejména nad tím, jak dlouho to ještě bude trvat, než jej ty věčné „aktualizace“ a jiné vynucené změny softwaru i hardwaru, spojené pravidelně s fatálním nabouráním navyklého, dočista usmýkají.
Taky vám doma někdo každý měsíc vymaluje narůžovo, vyhází vaše věci a přerovná všechen nábytek? Paráda, co?
Podezření, že i fáze ‚rezignace‘, kdy už nemá sílu hledat cesty k navrácení do stavu alespoň trochu podobného předchozímu a jen si, útrpně, navyká, je jen přechodná a nemůže nevést k fázi útěku. Kam přesně uteče a co tam bude dělat, neví.

Koupil si večír v metru po letech u okénka dílek pizzy, kvapně jej sežral, a bylo mu u toho málem do pláče, z nějaké divné, nepřípadné a trapně sentimentální nostalgie – v tom obludném betonovém bludišti, kde si pizzu kupovával před více než deseti lety, už je to všechno zbouraný, „aktualizovaný“.

„O Tannenbaum, o Tannenbaum…“
„Kohn, nechaj si ty blbý vtipy, dyť ví, že Tannenbaum šel i s rodinou do transportu.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s