Selfreferentiama II

Návraty mistrů sebezáduchy.

===

Davem se proplétá stříbrně našminkovaná oživlá socha po směně, na vodítku dlouhosrstého josefčíka, za sebou vlekouc drobný kufr na kolečkách. Nelze vnímat mimo metaroviny: i) proč cítím pobavení? ii) neodlíčila se schválně?
Tělesný puch jako způsob, jak si držet těla od těla.

Od jakéhosi snad buskera, neviděného, zaznívají osamocené údery na nějaké robustní perkuse. V zorném poli mám ovšem metaře rachtajícího s plechovým vozíkem. Byl bych schopen robustní perkuse odlišit od rezignovaného zadunění odložené lopaty o napuchřelou plechovou schránu?

 

Stále ho zaměstnává minule nastolená otázka pohledů. Pro účely tohoto blognutí dospěl k závěru, že s pohledy je to jako s chůzí: zkoumáním modu operandi je týž nevratně narušen: z prosté vizuální percepce / biomechanické lokomoce se stává záležitost konstantní introspekce a sebepotvrzující symbol ustavičné nepřirozenosti a nepochybně nápadného troskotání.
Totéž platí o schopnosti číst nebo něco napsat, například blognutí.

 

Nebezpečí chůze (biomechanické lokomoce) po ulici či jízdy v mhd spočívá v tom, že někoho potkáte. Někoho, od koho vás už dělí celé dekády, ale on to neví. Dělí vás od sebe samých celé dekády, a nevíte to. o tom. tom tom; plechové schrány.

 

Obědval: houstička, cca 10 dkg plátkového sýra, 2/3 červené kedlubny (mírně ovadlé), 5 ředkví (červených, bohatě solených). Usedl, však usnesl se, že ne, nemá být líný, mohl a měl by si houstičku namazat máslem. Vykoná tak, máslo odkláda na kraj stolu mysle si: nedávej tam to máslo, zapomeneš ho tam, odpoledne tam svítí, změkne.

 

==

 

O pět hodin později vzhlédne od dokončené práce a zpozoruje šířící se průzračnou loužičku již téměř zasahující podložku pod myš po jeho pravici. Sleduje ji pohledem (loužičku) a doputuje k… máslu zalitému ostrým odpoledním sluncem. Máslo ohmatá – tak měkké máslo v životě neohmatal. Sanuje katastrofu mysle si:
Hle, solárně přepuštěné máslo.

 

 

=

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s