Po zarostlém psotníčku

V matrikách narození nasráno, v matrikách úmrtí nablito, v matrikách oddacích nachcáno.

===

Toto je depresivní příspěvek ke studiu mých popsaných zápisníčkův.
Objevují se z nich výpisky z knih, které učiněny proto, abych se k nim vrátil, ale já se k nim nevrátil. Všechno jedna velká pec a stoupa, do které člověk přikládá, aby to svítilo, aby to hřálo. Nebo jen proto, aby to nevyhaslo a moc nesmrdělo, protože to by sousedi zavolali na horkou linku ministerstva životního prostředí.
Kupříkladu tato takzvaná genealogie – záležitost veskrze neproduktivní, antiproduktivní; strastiplné a časově náročné odhalování ubohých koster dávno minulých existencí; jeden se brodí všemi těmi mrtvými dětmi a mrtvými nedětmi, a jen s nevětším vypětím sil se brání tomu, aby na ně nepohlížel jen jako na figurky pohybující se po trapně prediktabilní šachovnici narozen-oddán-umřel; děti plodných žen co časomíra co indikátor geografické polohy, existence; každé cca dva roky jedno. A stejně: zbudou jenom nejzjevnějšími šlachami poutané kosti monstra jménem rodina, protože pajšl a maso a tuk dávno ohlodal Čas.
Ale upřímně: existují daleko trapnější způsoby odpoutávání pozornosti od tristních přítomností, např. motorsport nebo Divadlo na Vinohradech, a v jisté situaci je každá závislost dobrá.
Ostatně proč nenapsat dopis na rozloučenou kurentem, aby z toho všeho aspoň něco bylo.

Nedávno se mu zdál sen: Palacký na twitteru glosuje, jak s Riegrem staví sněhový bunkr. Scéna přešla do jakéhosi rozhovoru s Milošem Zemanem, hrozně jsem mu vynadal do ulhaných parchantů, odcházím s bouchnutím dveří, ale místo ve výtahu se ocitám ve špajzu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s