Pán muchnic (březnových)

(doháníme květny)

====

Amorfa – dvoubarevná fuga v úpravě pro parkoviště hypermarketu, plastová víčka od PET lahví a hektolitry řídkého betonu.
Genetická revoluce, řepka všech barev, přízračně rozhýřená pole se vpalují do sítnic. Olej šílenství pro teplou i studenou kuchyni.

===

Na procházce míjím tříčlennou rodinu, cca pětiletý chlapec si mne všímá jako první, jako pes, nedůvěřivé pohledy. Míjím je, klučinu jako by můj svižný průchod trochu strhl s sebou: přidá do kroku, rozhání se klackem po bylinstvu, mluví něco o tom, že vojáci hlídají hranice, asi součást delšího rozhovoru s otcem – není divu, je té války teď ostatně všude jak nasráno. Trochu zrychluji, bojím se, aby se náhodou neodhodlal bránit tu naši krásnou zemičku nekompromisním útokem na jednu z mých holení. Kdo ví, co jsem za individuum. A ani nacisté nebyli dost krutí, aby jako vyslýchající důstojníky nasadili zvídavé, pěti- sedmileté kloučky. (natož děvčátka). (natož smíšené páry). (Požor, jdou k vám Kuřřřááááátka! šeptá si celé ghetto, Mundstock narychlo věší černovlasá morčata v koupelně a ladí basovou strunu co možno nejhlouběji.). Vzpomínka na Tideland a jiné březny.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s