Obzvlášť komicky rostlá olše uschla na břehu Rýna

(na cizí účet)

===

Novoroční ohňostroj na maloměstě. Sejdou se davy, začne se pozdě. Po nedávných volbách do zastupitelstva se nová garnitura ještě nezorientovala, a tak nikdo nevypne městské hromadné osvětlení. Rachomejtle vybuchují trapně nízko, připosražený ohňostroj, šetříme střelným prachem, nejapné výbuchy jsou milosrdně haleny hávem jedovatého zplodinného čmoudu zlomyslným bezvětřím ponechaného vznášeti se apaticky nad ground zero. Po vyvrcholení ohněstrůjné aktivity nastane rozpačitá generální pauza – to bylo všechno? jsme na tom opravdu tak špatně, že to bylo všechno? bude ještě něco? Ano. Je ještě něco. Pár poněkud důstojnějších výbuchů v nezvládnuté choreografii poukáže na celkově zašlou slávu oboru, který ztrapněl a zvšudypřítomněl natolik, že se už ani neobejde bez hlasitého popíku. Já vím, precedenty tu jsou od dob Händelových, ale quod licet Haendeli, non licet Olympici, nebo jak by se to řeklo ve šroubárně.
Davy se rozcházejí víceméně obratem, nemusejíce čekat, až jim na cestu někdo rozsvítí.

Až teď mu došlo, že radniční noviny spadají pod žánr reality show.

Rozhlasové nahrávky, které se měly raději ztratit I: Jan Werich v Mikrofóru z r. 1968 hovoří o Beatles aj., a je svůj. Sonet Duo zvěstovatelem dávných dob. Miloš Zeman jako panwerich české polistopadové poliky, Jan Werich jako panzeman české předlistopadové kultury, parku a oddechu.

Rozhlasové nahrávky, které se měly raději ztratit II: veškeré pokusy Jiřího Pavlici o vokálně-symfonickou hudbu.

Zato vánoční Österreich 1 – třídílná rozhlasová adaptace Zmatků chovance Törleße. Vltavo, Vltavo, hřejivá jsi, ale kdo to má poslouchat, a přitom by stačilo kočárem do Vídně.

A v posledním dílu Receptáře prima nápadů si ukážeme, jak postavit rakev.

===

One response to “Obzvlášť komicky rostlá olše uschla na břehu Rýna

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s