Scénáře

(tři sociální dramata pro třetí tisíciletí)

===

Akční film, který se zpočátku vyvíjí vcelku předvídatelně, v rámci žánrových konvencí, a to do chvíle, kdy je spící hrdina přepaden zabijáckým komandem. Zcela po své přirozenosti se okamžitě a bojeschopně probudí, aby zjistil, že má přeleželou levou ruku a pravou nohu. Následuje komická scénka plná bezvládně se klátících končetin a humorných pádů, která končí zabitím hrdiny a vyvražděním jeho rodiny, vč. psa, dvou koček a jedné andulky.
Závěrečné titulky podkresluje jímavá hudba.

===

Tři studentky se vracely z maturitního plesu.
Jedna se uhodila do hlavy o dopravní značku, zapraskalo to a opadala z ní půlcentimetrová krusta make-upu, která o několik set let později notně zamotala hlavu archeologům – v té době přece ještě líhnutí ve skořepinách neznali, nebo ano?!
Do druhé studentky se opřel vítr a sfoukl z ní oblak make-upu, jako když zjara zabouří v kvetoucím březovém háji. Oblak pudru vítr zavanul k pervertu Horáčkovi, an, číhaje nedaleko, si zrovna zapaloval cigaretu; došlo k výbuchu, který zhatil jeho chlípné plány jednou provždy.
Třetí studentka se zastavila pod lampou a make-up na ní roztál a vytvořil na vozovce mohutnou mastnou skvrnu, která se kanalizací dostala až do Vltavy. Bylo potřeba nasadit norné stěny, speciální sorbent a krojované družiny.
V příběhu dále, z nejasného důvodu, vystupují tři Fuové, a jeho morální vyznění je celkově krajně problematické.

===

Pravda o Neovi: dostal na výběr mezi Čípkem věčných začátků a Čípkem věčného pokračování. Volil pochopitelně balení lentilek a kyanidovou kapsli.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co mne napadlo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s