Neviditelní starostové

Zastupitelské grotesky

===

Starosta jisté podhorské vesnice prosadí kvůli usnadnění plynofikace obce stavbu krematoria. Uprostřed jeho třetího funkčního období vyjde najevo, že starostova malebná vilka využívá k vytápění odpadní teplo kremační pece.

Ve čtvrtém funkčním období starosty jisté přímetropolní obce vyjde najevo, že starosta podplatil špatného úředníka a vleklý a nyní již protikorupční policií prošetřovaný projekt na výstavbu satelitu, dotovaný z EU, se ve skutečnosti týkal opravdické geostacionární družice, beztak špionážní.

V nezjištěném funkčním období starosty jistého vrchovinského městyse vyjde najevo, že vlivem blíže nespecifikovaného vlivu geopatogenních zón obec cyklicky prožívá stále totéž volební období.

Uprostřed sedmého funkčního období starosty jistého příříčního městečka vyjde najevo, že má starosta koupelnu vydlážděnou zuby mnoha generací svých záhadně zmizelých politických odpůrců a ve sklepě několik metráků kostní moučky. Prý begónie.

Uprostřed druhého funkčního období starosty jistého krajského města vyjde najevo, že starosta město pouze předstírá.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Co mne napadlo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

One response to “Neviditelní starostové

  1. Ti neviditelní starostové jsou geniální! Hlavně ten satelit se zadařil. Chtěl jsem napsat, že starosta další obce získal dotaci na lunární elektrárnu (která je poháněna měsíčním svitem), ale v podstatě už mě předběhla skutečnost – několik majitelů solárních elektráren bylo stíháno za to, že kupovali elektřinu ze sítě a pak ji přes solární panely prodávali zpět (i v noci?).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s