Otrava mléčnou čokoládou

Zalyká se poeta, lykantrop i op lýka trop.

===

Vlády odborníků táhly krajem, chlácholily, utěšovaly, vlažily potem poctivé práce spálenou zemi. Bylo toho třeba – viníkům i vinicím, loukám i loučím, hvozdům i hvězdám.
Jabloně toho roku zapomněly vykvést, a tak je vykáceli.
Třešně toho roku zapomněly na pecky, a tak je taky vykáceli.
Hrušně toho roku zapomněly na takové ty otravné tvrdé útvary, co křupou mezi zubama, a tak je taky vykáceli.
Volby nikdo nevyhlásil, toho třeba nebylo; každý už dávno odhlasoval šošovicí, odhlasoval šupinami ukrytými od kterýchsi dávných vánoc v peněženkách, v prostěradlech, pod přikrývkami; ve skutečnosti je shromáždili jako kdysi jednou a jako později v pustině; čechral je tam vítr. Prkenice mého štěstí penál, říkávali, když udili zaživa zmrtvýchvstalé zombie přeštických vepřů nad ohromnými dymnými hranicemi ovocitého dříví, protože to je na uzení nejlepší. Švestky mlčely, plodily vzorně a snažily se nepoutat pozornost, když tu někdo zase, už potisící, spustil Mou vlast a Šárku nevynechal. A tak je taky vykáceli. Pak přeštická prasata došla, odtek tuk, uteklo střevo – však zůstalo dřevo! a tak udili narůžovo natřené odpadní skruže s ad hoc osinkovýma ušima, nyvě chrochtal šamot; příliš lačné jazyky se jim s praskotem připékaly k rozžhavenému betonu, až na skružích přece masa bylo; babiččin kebab.
Jedlo se a mlčelo, lokal se lůj; jen macatí tloušti v tůních přehlubokých pěli školenými hlasy, až jim kolem naducaných skřelí vřelo.

One response to “Otrava mléčnou čokoládou

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s