Vlhký sen

o konečném řešení otázky presidentské

===

Pan president věděl, že je zle, jakmile vzhlédl k věrnému a pokornému nohsledu, tajemníkovi, an tvářil se tak zkormouceně, že travertinové obklady kanceláře zaronily z pórů opravdickou krev. „Pane presidente,“ zajíkl se tajemník, „pojedeme – “ hlas se mu zlomil, tajemník siv co sulc ssul se na kolena, obraziv si při tom unisono čéšky. „Tedy přece to našli? Není zbytí?“ otázal se monar… pan president hlasem, jímž historie slýchala „spánembohem, idem od vás“. Tajemník srdceryvně zavyl a odvrátil pohled.
Zaplakali oba notně, pak se liknavě loučili s úřadem. Vzpomínali.
Vstoupil pověřenec vlády pro otázky zahraničních cest presidenta republiky, bez zaklepání. Neskrýval zadostiučinění, jeho převaha by za jiných okolností slušného člověka odpuzovala, avšak zde, teď… Legislativní odbor vlády po letech muk a strázní triumfoval, našel řešení.
„Tady jsou papíry, vaše presidentstvo, a tady pro tebe, Grímo Štetináči, liško ryšavá. Chahahacha.“ S tím se poroučel.
S jistou až sympatickou nadějí, po chvíli tragického váhání, rozervali jeden i druhý obálky a vrhli se na jejich obsah, aby vzápětí tento vyklouzl jim z rukou a snesl se s elegancí břitvy na huňatý přehebký koberec pracovny.
Návštěva presidenta a celé presidentské kanceláře (i s rodinami, mluvčí nevyjímaje) ve středoasijském Turkazachmenádžikistánu byla realitou. Ve středoasijském Turkazachmenádžikistánu, jejž si celý civilizovaný svět od posledního mimořádně zdařilého převratu hýčkal coby mlýnek na zahraniční delegace.
Odtamtud se ještě žádný prezident nevrátil než v zinkové rakvi; a ostatně státních pohřbů není nikdy dost.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s