K problematice příchutí mléka

(z tematického okruhu Vzpomínky na budoucnost Pramene, n. p.)

===

V kraji jahodového mlíčka poletují krávy s jahodovými vemeny. Mají na nich i taková ta jakoby semínka, která u jahod jemně křupkají mezi zuby. Vemena jahodových krav mezi zuby nekřupkají, to dá rozum – jsou měkká a vláčná a jejich struky tleskavě pleskotají v smetanových vzryvech větru, sem tam se ozve vícehlasé zahoukání, jako když foukneš přes hrdla pivních lahví.
V kraji banánového a vanilkového mlíčka je to jiné. V kraji banánového a vanilkového mlíčka vládne smrt, chlad a děs. Obcházejí tam krávy v kožených kabátech, hnědé a nebezpečné, přežvykují dubové větvičky, čtou Heideggera a poslouchají Wagnera. Na kost vyčichlé vanilkové lusky, jimž se odtamtud podařívá uprchnout, podávávají hrůzná svědectví o táborech nucených vůní. Banán se živý odtamtud ještě nevrátil.
Pak je tu ještě kokosové mlíčko z hlubiných vrtů na Kamčatce; podzemní krávy celé navrtané od bornitridových hlavic vrtných souprav. Ne nadarmo se říká, že každý vrt na kokosové mlíčko časem vydá víc mletého hovězího než kokosového mlíčka. Je to mleté maso s vůní kokosu, vhodné i do cukroví a do některých míchaných drinků. Lze ho i vybělit a prodávat jako drcený kokos. Je dobré do kokosového štrůdlu. Jemně mleté a smíchané s vepřovým škrobem poslouží i do kokosového pudinku. Je to maso veganských nočních můr.
Ostatní mlíčka se vyrábějí synteticky a tento krátký příběh o nich mlčí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co mne napadlo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 responses to “K problematice příchutí mléka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s