Cejpra

Devět mužů, každý k smrti odsouzen (v nové reality šou již tento víkend)

… název neodkazuje na kauzu ČEPRO, je to jen roztomilé slovo odvozené od krásného slovesa cýprati… uvádím jej, neboť jsem za posledních čtrnáct dní rozlil více čaje než za celý minulý rok.
Pak je tu také volba prezidenta, k níž dodám zejména to, že jak někteří v naší pohnuté prostonárodní minulosti hlasovali nohama, já budu hlasovat zadkem. A ostatně vidím, kterak celá osmička stejně utvoří, spolu s vrchním Nazgûlem na Hradě, orgán, jenž se postupně chopí moci, a bude při tom prolito leccos, tím čajem výše to zjevně toliko začíná. Vidím též, jak se z Devítky vydělí tré ženštin a nastolí krátkou hrůzovládu nikoli neporovnatelnou s nedávným dramatickým vývojem v jihočeské Škytáni poté, co se ukázalo, že obecní zastupitelstvo ovládla po způsobu mšic se partenogeneticky rozmnoživší rodina žen Sýkorových… nebýt jednoho duchapřítomného občana s klatě neředěným pirimorem, kdo ví, jak by to tam dopadlo, zejména s ostrakizovanými rodinami Srtstkových, Libečkových a Kopřivových, o bezbranných bezzubbých vdovách Afrikánové a Lichořeřišníčkové ani nemluvě.
Jedno máme ale jisté: je i nás stejně nakonec všecky sežere Bobošíková.
Dodatečně mi napadá, že jsem mohl zvolit též titulek Prsten mloci (po vzoru genius loci nebo temno noci), prý je někdo včera viděl ve Vltavě u Národního. Asi na tom globálním oteplování přeci jenom něco bude (minimálně kolem Národního). Ale cejpra je lepčí.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s