Agitka

Já rád radiátor, ty rád radiátor; Biľak jezdec jede tmou.

…páteř vtisknutá mezi litinová žebra mi zvolna srůstá s ústředním topením, ledviny se připravují na nápor rezavé vařící vody, močový měchýř narychlo studuje všechny na internetu dostupné texty o nejmodernějších technikách odvzdušnění… bude to něco jako cronenbergovská dialýza. Vlast se mezitím chystá vlaze přijmout čistě bílý sníh, všechno tu bude bílé, bílé jako žitná mouka dvounulka, dvoujednička, dvoudvojka, dvoutrojka, dvoučtyřka, ale to bychom spekulovali o duševních chorobách, kde žádné nejsou; kohouti plaší zmrd.
Historicky se znemožnit, heslo dne, když ho zadáš, otevře se Národní filmový archiv a zavalí tě tuny filmových týdeníků, přiškvaří se ti na kůži; paměť je kurva, co dá každýmu – a rodí pak rovnou do lihu. Se na to choděj‘ koukat a ještě se tomu smějou.
Fraška nasekaná nadrobno jim nechutná, prej moc separátu; knížky leda bez hřbetů, najemno v hajzlpapíru, co věčně nejni; prej chtěj’ Marxe, ve svítku, ve štrůdlu, v knedlíčkách, chtěj’ Marxem špikovaný vepřový, chtěj’ paštiku s Marxem, chtěj’ všecko mletý, chtěj’ Marxe místo plísně v Nivě. Chtěj‘ Marxe, jak zrovna vylez‘ ze sprchovýho koutu, celej zplihlej jak yorkšíráčci na yůťůb, a k tomu uklouz a upad, že mu Engls namydlil kachlíky, tamtéž.
Keška Jakeška, Hus Klus.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s