škamna – škamnouc – škamnouce

Za půldruhou čtyřicetiletkou kultury a vzdělanosti. Aktuality (znělka).

===

dr. Rath, dr. Barták… učebnice budou jednou psát o tzv. vězeňské klinice. A propos utajené obřady a nové téma prezidentského kandidáta Karase: církevní výchova již ve školkách. Myslí se tím školky vánočních stromečků. Prořízka.

V Praze byly údajně spatřeny autobusy, jejichž číslo se skládalo z reálné a imaginární části. Skutečnost, že „i“ většina cestujících považovala za zkratku pro „informace“, lze považovat za zásadní argument pro zavedení povinné maturity z matematiky.
Dalším problémem může být skutečnost, že ve třináctkové soustavě odpovídají linky metra A, B a C číslům 10, 11 a 12 v soustavě destíkové. Linka 20 pak například odpovídá lince 26, linka 136 lince 3C, linka 11 zpět lince 20 a tak dále (laskavý čtenář si soustavy doplní sám: těžko na cvičišti, lehko na obratišti); a na začátku 1A. století (vyjádřeno v jedenáctkové soustavě, jak je obvyklé v interních materiálech ministerstva dopravy) nelze předpokládat, že by dopravní podnik užil při číslování linek méně než pět různých číselných soustav (interní materiály hovoří o sedmi). Jediné štěstí je, že starší občané prošli vzdělávacím procesem ještě za socialismu, tedy v době, kdy, jak se mnozí vyjadřují, bylo naše školství na velmi vysoké úrovni, ne jako nyní, kdy mají žáci problémy již s elementárními úkony, takže většině z nich, tedy myšleno starších občanů, nebude užívání pokročilého značení linek činit potíže, tím méně porozumění tomuto souvětí a jeho případný větný rozbor, jakož i jeho překlad do starořečtiny.

V souvislosti s úmrtími následkem požití pančované pálenky se přímo nabízí možnost prosadit do ulic spektroboxy obsahující kapalinový a plynový chromatograf spolu s hmotnostním spektrometrem. Občané by si tak mohli sledovat kvalitu alkoholu a drog sami a nemuseli by se následně hromadně obracet na úřady činné v pohřebním řízení.

Členky Pussy Riot na novém videu zapálily portrét mraženého kuřete v Putinově vagíně, medvěd bezmocně přihlížel. Pomáda v patriarchových vousech se při tom podivně leskla. Je to celé komplikované.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s