Ústa blišmentu

(obrazy z pohanské Prusi)

Když se tak člověk probírá historiemi tuzemských rodin, najde jistě v každé někoho, kdo zahynul za německé okupace nebo aspoň kolaboroval. Často též někoho, kdo za komunismu utekl za hranice, nemohl (do)studovat nebo dělal aspoň náměstka. No a když tak člověk sleduje zprávy o dalších a dalších tzv. protikorupčních raziích, snadno se domyslí, že každá tuzemská rodina bude vbrzku mít někoho, kdo seděl za korupci, nebo aspoň někoho, koho ještě nechytli.

Též ho baví ruská ruleta reformy pražské hromadné dopravy: tomu spadl na auto strom, ten vyhořel, tamta dostala rakovinu, tomuhle zrušili autobusovou linku. Ostatně každému rozumnému myslícímu člověku je jasné, že zlatý věk městské hromadné dopravy dávno skončil a teď už jde každému jen o peníze.

Též sleduje, jak erár seká v neděli odpoledne suchem zdecimovaný nizoučký trávník.

Též zvažuje založení tzv. žárovkového disentu (romantika bytového divadla při 40W žárovkách, Stanley Kubrick dneška natáčí scénu výhradně ve světle drobných žárovek, krvavé protesty chovatelů plazů, poté co jednomu z nich umrzla pod zářivkou želva; Arnošt Goldflam vzdorně mění jméno na Arnošt Wolfram – Brno bylo vždy silné).

Alberto Vojtěchu Fričovi dneška kaktusy taky zmrznou na celnici, akorát ten jaguár, ten ho přejede a indiáni nepomůžou, už jich na silnici moc k vidění není.

Johann Gregor Mendel dneška sleduje přenos barev při pohlavním rozmnožování daňových formulářů.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s