Tudy šly dějiny,

zakoply a upadly, ha ha.

Republikou od severoseverovýchodu k jihojihozápadu přešla zvlněná fronta, vojáci rabovali arboreta, plenili pleny a znásilňovali televizní rosničky (u přijímacích pohovorů a kamerových zkoušek měl ostatně i v dobách míru vždy poslední slovo vysloužilý zachvatčik-konzultant). Honem rosničko na žebřik, jde po tobě zachvatčik.
Davaj primetimy, říkali a mysleli to vážně.
Jánu Zákopčaníkovi kolaboranti propíchali duše, několikrát neplánovaně svítalo.

Přestávka.

Našli ho oběšeného na špagátu spleteném ze svěrákových aforismů, z nohavici mu ještě odkapávala melodie – ironií osudu stánky. Pro jistotu mu urejpli hlavu zemanovým bonmotem a do srdce vrazili werichovo moudro. Rakev stloukli z nehoblovaného okamurova inauguračního projevu, potáhli dukovým kázáním, vystlali přemkovými montérkami. Dovnitř přilili dva kýble přísloví, aby to mělo barvu, a žejdlík pranostik, aby to mělo říz. No a kopec soli, co se vyrábí z potu dělného lidu, stejně jako maggi a koňská kopyta. Pak někdo omylem přihodil do rakve volební lísteček. Došlo k jadrné explozi, vzduch křižovaly spršky vysokoenergetického ostravského nářečí, zdvihl se mohutný hřib fotbalové euforie a zemi této země zbičovala rázová vlna české kuchyně. Pak někdo něžně hrábl do strun eletrický kytáry a všechno bylo fajn.
Rozešli se domů zbít ženy a vyvenčit psy.

Reklamy

4 responses to “Tudy šly dějiny,

  1. Mě mrňavé bělavé písmo na černavém pozadí dost irituje, ale placení nehodlat chápu. Osud, holt; ztracený freestylový věk. Jak stárneme, ubývá stupňů volnosti i fyzicky; tak proč ne online. (Ale co to sakra bylo za položertovný server nabízející něco jako delší tweety zela bez formátování?)

    • už jsem zaznamenal i poznámku na účet barevného schematu, bohužel bezplatně lze měnit jenom podružnosti (aby ne!) a celou šablonu se mi vyměňovat nechce (stejně jsou kyselé všechny, a kdo se tím má vším probírat…)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s