Bůh žehnej odposlechům

neboť jejich jméno je dobro:

  • Bém a Janoušek si do telefonu předčítají na pokračování Greenův román Moc a sláva, ten mizí z knihkupectví, Levné knihy a. s. opouštějí šuntocetkový byznys a vracejí se k byznysu knižnímu, vydávají Greenovy sebrané spisy. České semináře zasahuje vlna zájmu mladých mužů o vstup na dráhu služebníků božích, problémy českých vinařů s odbytem mešního vína jsou minulostí. Čeští voliči ve volbách potápějí ČSSD kvůli jejímu jasnému slibu nepokračovat v církevních restitucích. Státní rozpočet sanován zvýšeným výběrem DPH z prodeje knih.
  • Mimořádně úspěšný product placement v odposleších B&J zvyšuje prodej fluoridované zubní pasty, chloridované kojenecké vody, bromidovaného mateřského mléka a jodidované soli, Ministerstvo zdravotnictví po prvních analýzách dopadu na zdraví obyvatelstva ruší Hygienické stanice a ušetřené prostředky věnuje na boj proti rakovině, úspěšně.
  • První román publikovaný výhradně formou úniku odposlechů, Kunderův fenomenální Je parle, je l’écoute, č. jako Mluvím, poslouchám (není jasné, proč Kundera tentokráte povolil tlumočení do češtiny, kdosi podává trestní oznámení, které se ale ukáže být virální reklamou vydavatele), je jasným celonárodním hitem, Michal Viewegh páchá tři sebevraždy (svoji, Hřebejkovu a Jarchovského).
  • Odposlechy pořízené v soudní síni při přelíčení s B&J se při odvolání stávají klíčovým důkazem neviny soudce, ten po změně pohlaví kandiduje do senátu. (Zároveň první doložená incidence výskytu slovního tvaru ‚nezacamouflageovavše‘ po více než sto osmi letech, Ústav pro jazyk český zbaven finančních starostí, neboť si na podobný případ vsadil u sázkové společnosti Fortuna a. s. v kurzu 1466000:1 osmnáct korun padesát haléřů; část prostředků věnována na gramatické misije do Pobřeží slonoviny, tamní bohemisté přebírají v nekrvavém puči moc a vedou zemi k blahobytu.)
  • Sebrané odposlechy B&J vycházejí na ručním papíře, jejich grafická úprava, tisk a vazba předmětem diplomové práce na VŠUP, práce uznána jako habilitační, oceněna v soutěži Czech Grand Design, užitný vzor vzápětí odkoupen firmou Moleskine – vzniká nová řada diářů La Béme, leitmotivem vkusně doplněný řádek harfového partu Pucciniho Toscy.
  • Cena českých hudebních kritiků Apollo udělena za zvláště inovativní samplování odposlechů v platinovém albu All you wanted to snow českobudějovického objevu The Pololáníks (feat. Albert Černý a Věra Bílá). Vojtěch Varyš album ztrhá v kulturní rubrice týdeníku Co Týden čili Sedm dní dal a je Msgr. Petrem Cibulkou exkomunikován z Českobratrské evangelické církve Sedmého dne vzkříšení Nanebevzatého Jidáše Iškariotského pod Sedmým schodem na levém břehu Vltavy hned jak přejdeš Jordán zahni doprava, týmž duchovním je nad ním vyřknuta fatva spočívající v doživotní rentě a bezplatném užívání malostranské haciendy na Smíchově a velkého pozemku v Kersku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 responses to “Bůh žehnej odposlechům

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s