Byznysplán

pro třetí tisíciletí
Jednou se hluboce zamyslel, aplikoval veškeré své poznání módních vln a mediální reality na současnost, a vyšlo mu, že na trhu chybí anti-twitterovská služba, která předejme a nakonec odstartuje Novou Textovou Nestřídmost. Vyvinul tedy službu (pracovní název Tractater), jejíž základní podmínkou jsou příspěvky delší než 150 normostran.
Čekání na první příspěvek bylo nekonečné, leč dočkal se: Petr Cibulka pochopil příležitost a tractnul název své nové strany.* Tím ovšem strhl lavinu, neboť hned následující měsíc přibylo další tractnutí od anonymního uživatele „ElAppUsMan“, který publikoval návod k použití rychlovarné konvice v nezkrácené podobě. Následoval v krátkém sledu letmý zájem státní správy (výhradně via Tractater byl publikován Zákon o chovu mléčného skotu a cestě prasat č. 978/2017 Sb.), a poněkud překvapivě průlom v oblasti kulturní – v rozmezí dvou kvartálů přibyl román z prostředí ságy New Twillight a první svazek Sebraných spisů Daniela Landy („Posílám ti pozdrav z Říše a jiné písně“), obé z pera jediného přispěvatele „ZlatyDrak“.
A potom došlo k tomu, co tak dlouho – leč neprozřetelně – očekával: k tractaterové výměně názorů, konkrétně mezi „ZlatyDrak“ a „ElAppUsMan“, kteří si v rozmezí dvaceti let vyměnili na jedenáct příspěvků plných nenávisti a tak nehorázných invektiv, že bylo potřeba zavést moderování diskuze, což se ovšem pro službu ukázalo být smrtící, protože zpoždění způsobené moderací zcela rozbilo plynulost výměny názorů. Po dalších čtyřech letech nezájmu zahořkl, tractnul stručnou zprávu o ukončení projektu a spáchal sebevraždu zvlášť krutým způsobem: svrhl na sebe v nejmenované regionální knihovně regál poesie.**

* Časem se ukázalo, že to bohužel bylo jeho první a poslední tractnutí, neboť establišmentu konečně došla trpělivost a Cibulka byl v tichosti zatčen a popraven, přičemž na jeho místo byl dosazen dvojník, který předstíral nejprve nervové zhroucení a po krátké ústavní léčbě i úspěšné vyléčení následované spořádaným životem na venkově natolik přesvědčivě, že nikoho nenapadlo pochybovat. Toto selhání bdělosti i představivosti odstartovalo rozsáhlou vlnu sebepoškozování mezi nejvýznamnějšími konspiračními teoretiky a nástup diktátorských režimů v Jižním Dánsku.

** Podle pitevního protokolu by pravděpodobně přežil zavalení českou poezií druhé poloviny devatenáctého století, osudným se mu ale stal útlý svazek Seifertových milostných veršů, který pronikl spánkovou oblastí lebky a způsobil devastující poranění mozku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

One response to “Byznysplán

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s