Soapopera aperta

Bouvardismus-pécuchetismus v nás.
Pročítá nabídky surrealitních kanceláří – ten žlutooranžový pyj s výhledem na létající stonožku s tupé a složenýma očima ve tvaru jezevčí vaginy vypadá docela dobře, ale trochu ho znepokojuje nekonečný tunel poblíž, a bojí se přímého vytápění tuhými palivy, neboť revize komínů podražily notně.

Pobavené konspirativní podezření, že byl Borgesem naočkován s postranním úmyslem, čehož ovšem naprosto nelituje (jen houšť!), a časem bude jistě Mistra vidět všude… první anonce například včera ve snu, kde se průvodce při hledání(/útěku před!) jakéhosi démona (Američan!) v šedavém hliněném labyrintu (na místě reálné zahrádkové kolonie!) ukázal býti hledaným démonem. Sen vrcholil obrazem: prosklenými dveřmi vidí mnohačlenný symfonický orchestr, stojící, s nástroji v rukou; náhle se muzikanti rozplynou a nástroje spadnou na zem.

Noc předtím – jindy nevinné amorfně rozostřené červené světélko prodlužovačky pod stolem se v polospánku rozpije do tvaru stylizované lebky.

Boj s vnitřním pathosem, asi odsouzený k nezdaru… ostražitost povolí, kýč se vyřine a zaplaví podlahy, supratekutě vyvzlíná po stěnách, pokryje strop, pronikne a vyplní každou škvíru, a pak bude zlomyslně odkapávat, mastně a vazce. Vlhko k zalknutí, a ta plíseň v rohu u okna třeba fašismus, nebo kdo ví – užitečná idiocie mnoha barev, selhání s příchutí lesních plodů.
Okna tmy dokořán.

Také nedávno hnojil pokojovou květinu, a měl při tom pocit, jako by drbal slastně se tvářícího zlatého retrívra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co jsem zažil. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s