Zikmund Winter is coming

Jiří Winter-Neprakta is coming, too.
Václav Čtvrtek alegorikem: Adolf Eichmann aka Dubový mužíček: rozštípnout židovskou otázku (br, těmi dubovými mužíčky jsem se zase jednou dostal do oblasti dětských traumat, z jakéhosi důvodu mě takové rozmanité uniformní pronárody na hranici mezi bytostí a jevem dost děsily – dalším příkladem budiž pro mnohé jistě zcela nevinná epizoda Kačeřích příběhů o takových těch míčcích, co v hlubinách země hrají jakési hry (klíčové slovo – koulošťouch), jejichž důsledkem jsou zemětřesení).
A když už jsme u dětí, do autobusu tuhle přistoupila mateřská škola, a já si najednou připadal jako ve voliéře plné zebřiček. Co z těch dětí asi vyroste, za předpokladu, že budou dostávat dost ptačího zobu a nechytí je kočka. Což mi zase připomíná, že jsem onyno viděl zebřiččí lebku, dosud poněkud vězící ve zbytku kůže, a přeci jaksi hladce odhalenou – byla zapasovaná mezi mříže ptačí klece na balkoně – ta druhá zebřička seděla, ani nedutala… je to vlastně záhada, ale asi šlo o zásah shůry, konkrétně poštolku. Možná straku. Spojení obou metafor se pak vysloveně nabízí, ostatně jak se tak poslední dobou čtu, morbidní diskurz mi znepokojivě svědčí. Nicméně detaily (zejména pak roli veřejí autobusových dveří) ponechám fantazii ctěných čtenářů.

Dále je na řadě poprava 27 českých režisérů a scénáristů na Staroměstském náměstí; u těch, kteří již bohužel popravě unikli zesnutím, se uvažuje alespoň o symbolické pomočení hrobu speciálně vycvičenými studenty filmové vědy. Číslo ’27‘ bude zvoleno v takové číselné soustavě, aby došlo opravdu na všechny.

A vize nového románu Williama Gibsona – Square, jehož hlavním hrdinou je mladý Jihokorejec (emigrant), počítačový grafik a nudný nerd, který umí od pohledu číst čárkové a QR kódy, díky čemuž se dostane na stopu… ale ať si to Gibson vymyslí sám.

Going deeper: metainterní metavtipy a stále klesáme.
Volní pád.
Phởesie.

2 responses to “Zikmund Winter is coming

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s