Do nové pětiletky

s úsměvem na levé holeni
Kolem zase vypukla přehlídka mladé módy, letos už vlastně naposled – blíží se přeci rok 2012 a s ním konec jednoho malého světa.

Mladá fronta se chystá vydat vzpomínky Gustava Flauberta na dětství stávené v indočínském uhelném dole, pod případným názvem – Antracitová výchova. Pozoruhodné je, že redakce nebyla schopná v knize sjednotit psaní antracit/anthracit, a navíc ilustrace jsou akvarel místo uhlu. Tomu říkám úcta ke klasikům.

Kalendář vědecko-technické revoluce a dobývání kosmu: LEDen, úXOR, břeZener, Dubna, Ubiquěten, CERNven, CERNvenec, sRPMen, září, tritien, satelistopad, proteinec

Humanitární pomoc svržená Českou poštou a.s. – balík se zeleninou.

PPL naopak zavolá ráno v 6.40 a vytrhne mne ze sna, ve kterém zrovna na cestě za známými v cizozemském městě doprovázím jakousi ztracenou cizinku s dítětem hovoře celkem plynně německy; procházíme zrovna fotbalovým stadionem plným amatérských dechových kapel, hrají úžasně falešně, baví mě to.
Pro vlastní doručení si potom (PPL) z udaného dvouhodinového intervalu vybere přesně ty dvě minuty, které trávím močením – ale na mě si nepřijdou! čekal jsem to a vzal si mobil s sebou na záchod.

Proklikal Nezralé maliny (viděl kdysi dávno předávno a tehdy, ach, mládí, nekriticky ocenil) – bohužel příliš mnoho scén dojímá tím, jak dojímá, což budiž jedna z definic kýče… všecko jasné, přehledné, vtloukané do hlavy s přímočarostí, které vlastně skoro uráží… Ale momenty to má, ne že ne – zuřící Sklenčka, například, a Nedbal si toho svého nerudného dědka opravdu užívá.
Vypsal si ostatně nedávno Klusákovo přesné „Mýty o tom, že ‚řemeslně‘ byly režimní snímky Otakara Vávry a Jiřího Sequense na vysoké úrovni, vezmou za své, jakmile si je někdo dnes skutečně pustí a je nucen zabojovat s výstavbou scén, střihem a hereckými výkony.“ (Orientace LN, 24.9.2011, str. 29)

na misce v dřezu
spí chuchvaleček leča
tiše se koupe

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 responses to “Do nové pětiletky

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s