Vlhy k ránu plesají

– i kdybych nenapsal nic jiného.
Lady Gaga jako postava z Cronenberga. Nebo jenom rekvizita, možná kulisa.

Občan Káně, národ Osolsobě

označit počítačovou revoluci za vzpouru psacích strojů.

Tatiovská restaurace, kde číšníci naskakují na pojízdný pás; a stále živá vzpomínka na strašlivou scenerii, jíž byl svědkem skrz výlohu: číšníci majetnicky přehlížejí stádo žeroucích hostí – automat na peníze a kojení pudů, koncentráčnický hnus zarytý pod kůží stejně jako pohled na postarší vrátnou, jak se s živočišným zaujetím přehrabuje v těch odporných laciných šuntbagetách – škrob en forme de Pizza šunka et item lahodný dip, a salátek, kurva! Ostatně sezvat Pohlreicha a Ramsaye a všechny ostatní hvězdy národních kulinárně-kritických semi-reality-show (sleduje pilně!) a nechat je nahé zápasit v hektolitrech shnilého tataráčku z lososa, to nás baví. Ostatní účinkující postřílet. Majitele pizzerií lstí vlákat na lopatu a šoupnout do pece. Steakhouse přejmenovat na Stakehouse.
Plody hoře!
Tradice, lokální suroviny (smolinec na másle, struskový pudink s lignitovým krémem, český křišťál v županu).
Vyhořelý gourmet krmený nitrožilně v nové talk šhow Jana Krause, sebevražda v přímém přenosu a následují První pivní slavnosti piva.

ale i kdybych napsal jenom: Vlhy k ránu plesají!

Reklamy

6 responses to “Vlhy k ránu plesají

  1. Vlhy k ránu plesají je úžasná věta!Dnes jsem si Tě bral do úst v skutečské knihovně, protože Claude Simon.Wikipedie – Vlha pestrá:Pohlavní dvojtvárnostRozdíly mezi samcem a samičkou jsou velmi těžko rozeznatelné.

  2. zatím stále jen Vítr, stav mysli teď četbě nepřeje.Možná by se slušelo připojit historku, jak v potěšickém JZD v padesátých letech vyráželi do brambořišť chytat mandelíky, ale vraceli se pravidelně s prázdnou a pole dál nevysvětlitelně hynula… koho by tenkrát napadlo, že to na ÚV popletli!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s