Zdálo se mi,

že padla Fischerova vláda.
Doležal má pravdu, u nás nikdo neumí odstoupit; a to ne proto, že by byl podvodník, mlátička, mafián nebo kretén, ale proto, že musí pracovat s podvodníky, mlátičkami, mafiány a kretény. On totiž nemusí, nemusííí.
Leda teda musííí splácet hypotéku, třeba. Nebo je závislý na heráku. Nebo, co já vím, pana Janotu neznám.

geotermální elektrárny způsobují zemětřesení, větrné elektrárny přetížení přenosové soustavy, fotovoltaické panely jsou nebezpečný odpad, vodní elektrárny představují rozsáhlý zásah do krajiny, úsporné zářivky obsahují rtuť, biochovy dobytka trpí ve zvýšené míře parazity včetně svalovce… jaký to báječný nový svět, jaké sepjetí s přírodou a odkazem předků… hnal bych je zase sázet stromky a sbírat odpadky v lese.
Za čtyřicet let bude potřeba babičkám vymlouvat hokejkový graf, stejně jako kdysi cpaní svěcených kočiček do nosu proti rýmě. Takže i Klaus má pravdu.

Taky jsem si říkal, kdo má vánoce, jestli ti, kdo dárky nakupují, nebo ti, kdo je prodávají. Ani jedno tak nějak není můj byznyz, o těch věcech s ježíškem, co má hlavu ze starého marcipánu, ani nemluvě. Nemusím, nemusííím se toho účastnit, že. Abdikovat na vánoce. Odstoupit ze štědrého dne. Vzpomínky na minulé prožívání zůstávají, ale co s nimi, ve šroubárně.

V jesličkách děťátko spinká, protože na něj rodiče nemají čas.
Půjdem spolu do hodinového hotelu.
Ve městě i ve vůkolí všichni lidé ožralí.
Zanechte stád, pastuškové, tady bude JZD.
Chtíc aby spal, dávala mu prášek.

Tichá noc, svatá noc,
jala lid branná moc.

Takže mi k vánocům nepřejte, nemám to zapotřebí.

12 responses to “Zdálo se mi,

  1. Chudáčku, dokonale tě chápu. Skoro bych řekl, že jsi napsal to, co bych napsal i já, kdybych se dokopal.Poslyš, pokud vánoce přežijem, vytáhneme zas někam do čajovny?

  2. Jo, ad kdo má vánoce: částečně ti, kdo prodávají, ale hlavně ti, kdo lidem půjčují. (Kdysi dávno se lichva považovala za hřích, ale bůh Mamon to zřejmě tak nebere.)

  3. skvělý příspěvek! zejména Branná moc!a Corwexova epizoda mi připomněla Horáčkovu historku, že "Táta měl rád Máju Westovou" bylo původně "Táta měl rád Lídu Baarovou", ale komunisti to zakázali.

  4. omlouvám se za off-topic, ale!Die Blendung je fantastickej text!ani přiožralá mládež v pozdně-nočním busu křižujícím pražské dělnické čtvrti mě nevytrhla z četby!jsem zatím docela na začátku, ale kapitola ‚Die Muschel‘, to je perla za perlou! (ušklíbala jsem se už nad názvem samotným, ovšem obsah mě rozsekal docela!)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s