Orbis pictus

orákulum z druhého patra
Po více než měsíci těžkých bojů vyhlásilo palestinské hnutí Hamás Izraeli příměří.

Vladimír Dryml přijal nabídku Davida Lynche ztvárnit Muže z jiného místa v připravovaném seriálu Městečko Twin Peaks ještě po dvaceti letech. Dryml se při té příležitosti s ruměncem ve tváři přiznal, že svou roli několikrát konzultoval i s Tomášem Cikrtem kvůli svému zjevnému hendikepu. Na dotaz, zda se rýsuje dlouhodobá spolupráce, odpověděl Dryml vyhýbavě: „No, možná, mluvili jsme i o rolích typu pana Eddieho nebo Franka, ty by mi asi vyhovovaly.“

Jiří Čunek dnes odpoledne se slovy „Já tě vystěhuju na hřbitov, ty hajzle!“ brutálně inzultoval Jiřího Paroubka ruchadlem (exponát výstavy Česko zemi, země Evropě probíhající v budově PS ČR při příležitosti českého předsednictví EU). Čunek, který odmítal odložit zkrvavené ruchadlo, byl převezen do bohnické léčebny, stav napadeného je vážný. Dobře informovaný zdroj potvrdil, že se v Čunkově telefonu našla otevřená SMS zpráva „Je to v suchu, Davide, před rokem se jim deratizace nepovedla, teď už krysa opouští loď dobrovolně, volby do půl roku. Jirka“

Rusko-ukrajinský spor pokračuje – podle nejnovějších zpráv vzrostl tlak v potrubí na normální hodnotu, panují ovšem pochybnosti nad kvalitou dodávaného plynu, podle neověřených zpráv je obtížné až nemožné jej zapálit. Obě strany se vzájemně obviňují ze sabotáže, EU navrhuje smírnou Deklaraci o technologické závadě v nezjištěném místě.

Bulharsko vyhlásilo České republice válku poté, co se český velvyslanec pozvaný na kobereček kvůli Černého plastice domáhal před audiencí návštěvy toalety.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co mne napadlo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 responses to “Orbis pictus

  1. Tleskám Davidovi Černému za plastiku v Bruselu. Originální, vtipné, lehce sarkastické. Konečně trocha vzrušení mezi zakyslými evropskými byrokraty! A jestli nemá někdo smysl pro humor, jeho problém… Neměl se za svoje dílo omlouvat, maximálně p. Vondrovi, že ho tahal za fusekli, ale i to bylo dobrý!! :-)))P.S. Jsem paní ve středním věku (50), určitě vám fandí nejen mladí. Nedejte se!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s