Nazývati věci pravými jmény

nalíti sobě čistého přírodního vína
komplexní rituál: zbylé cukříky od káv, čajů, grogů a svařených vín chvíli nosit v kapse mantlu a hrát si s nimi, pak je odkládat do špajzu a čas od času si jimi doma sladit…

Proč takový rozruch kvůli zplodinám hoření vietnamské tržnice? Průměrná vesnice smrdí v topné sezóně srovnatelně, akorát každý den.

Upřímně a v dobrém učiněná nabídka, jejíž přijetí je jen o něco méně nepohodlné než potenciální důsledky jejího odmítnutí… takové mám nejradši.

Zátiší s nůžkami a zrajícím kaki

nebohý autor pod palbou typografické čeky a hledačů větných členů

Visí-li na začátku představení na zdi puška… visí-li na začátku představení na zdi obraz pušky (a vo tom to je!)

Ne, to není demagogie, to je analogie.

čisté není nic
přírodní znamená vyrobené z něčeho, co chcíplo samo od sebe nebo něčí důmyslnou pomocí, chvíli se to někde válelo, pak to rozsračkovali, vylouhovali nějakým čistým rozpouštědlem, a nikdo vlastně dohromady neví, co v tom je.

„Nebylo by až tolik pozoruhodné, že Xenakis je schopen klarinetu předepsat stejné glissando jako viole, ale to, že postupem času je stále více a více hudebníků, kteří jsou schopni ho skutečně zahrát.“ (P.Bakla, Iannis Xenakis Přesný strůjce zvuku hrubě tesaného, His Voice 6/2005)

6 responses to “Nazývati věci pravými jmény

  1. Žádný nebohý autor to není, vždyť se nedá číst – a to trvale :). Divím se, že to pixy vydržel až doteď, já ho ze čtečky vyhodil už nejmíň před rokem. A fakt nevím, co mi vadilo víc, jestli typografie, nebo nesrozumitelné věty :).

  2. Wu, co se nedá? jak se nedá? já s tím žádné závažnější problémy nemám… Co třeba energii vynaloženou na přemýšlení nad tím, co Ti vadí víc, věnovat na porozumění těm větám? ;-)

  3. Co třeba nevymýšlet repliky a uznat, že píše nesnesitelně? ;) Ale abys neřekl – já těm větám zkoušel porozumět. Mockrát. Marný. Teď, když jde odlišit citaci od vlastní věty je to o něco lepší, ale pořád guláš :).

  4. Wu, přeci nebudu lháti, ani pro Tvé [neznámá barva] oči :-] (krom toho mne vymýšlení replik baví)mČ, dobře že má ona dcera otce nakladatele – hodí se k naložení toho mnohobuněčného cukrorganismu, který jistě za rok nastřádáš… :-]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s