Bylo by na polívku,

být to obrovský místo obecného.
S krajním potěšením hlásím prvonález početné skupinky ucháčů obecných… zatím jsem na ně neměl štěstí, rostou takhle na jaře a na divných stanovištích… tyhle konkrétně na okrajích světlé lesní asfaltky, kolem poněkud smíšený les s převahou smrku a borovice, bohaté keřové patro. Na jedné straně cesty asi čtyřicet plodnic, na druhé asi třicet, od maličkých čudlů až po urostlé kusy. Krásná houba, ale jedovatá jak sviňa.

uchac1.jpg
uchac2.jpg
uchac3.jpg

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Foto. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 responses to “Bylo by na polívku,

  1. Wu, díky za odkaz; autora jsem párkrát viděl i živého, což se bohužel nedá říct o většině druhů v odkazovaném článku… snad časem :-)Kamio, teď by právě měla vrcholit sezóna smržů, kačenek a ucháčů, a za ty prvé dva bych byl o trochu vděčnější, páč bych spojil prvonález s prvosežráním :-)

  2. Tak tuto houbu jsem ještě nikdy neviděla. (Myslela jsem si v prvním momentě, že si děláš legraci – jak ostatně tak často.) A to jsem chodívala na houby docela dost. Od malička. Člověk se pořád něco učí.

  3. Prvomájový anonyme, ucháč obecný má hodně špatnou pověst a bývá uváděn jako smrtelně jedovatý, takže bacha.hanci, jarních hub je vícero (penízovky, smrže, kačenky, ucháči, májovky, polničky, choroš šupinatý, sadovka…), ale člověk musí mít docela kliku a jít po nich :-)Mod, velikost odpovídá, ale ne členitost (pro běžné psí rektum je modelace ucháčovitého lejna stejně nedosažitelná jako pro běžného člověka vysochání Davida) .-]pecivále, no tak jo, no… :-)

  4. To o psím rektu si musím napsat. (Holt ne každý má dar vzít kámen a odsekat všechno přebytečné.) Ale odmítl jsem v polifce sníst Jidášovo ucho, nějak mi nechutnalo, radši sušené suchohřiby. Letos jsem se nedostal na Biskupský dvůr, kde sídlí dřevěné houby.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s