Příliš dobrá derniéra

a její reprízy
Konečně došlo na slova toho, který říkal, že hudbou je vše a rytmem je vše. Náhlé popudy a jiné směry, trocha citací, a šostakovičoidní marše, sopraninové flautino trhá NATO na kusy. Zpětná vazba coby syžetotvorný prvok, spokojeně se usmívající Corwex, blahosklonně se usmívající Waiders, usmívající se bez přívlastků všichni ostatní. Holá existence obhájena, dekorativní aspekty marinované nikoli v slzách a potu, nýbrž v slzách štěstí a takovém tom sádle, kterým se mažou spoje zobcových fléten. Za účast náhodně nalezeného činelu děkujeme – jesť doukazem, že i stínidlo lampy může na stará kolena přispět něčím hodnotným. Klusák na Hrad. Přimět obecenstvo k přídavku. Tichá pošta tuží kolektiv.
A potom. Nechat odjet poslední autobus, bavě se. Jak bývalý abstinent rozšiřuje obzory zasloužilých alkoholikův. Intimní osvětlení reloaded, místo vaječného koňaku společnost přátel rozpouštění medu ve slivovici. Vtipný nebo alespoň trapný. A bisexuální diskurz (hle, šrapnel; ve vší počestnosti). Ačkoli pan S odešel příliš brzy.
Poloprázdný noční autobus? Představoval si je plné.
Jako by to napsal Waiders, ovšem ne nadarmo má Corwex rubriku Pokusy o cizí život.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co jsem zažil. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 responses to “Příliš dobrá derniéra

  1. Kamio, máš zcela pravdu – málo chlastám.waidersi, tak.asTMO, a kdo si téhle pálenky občas necvakne…lojzo, Tvůj dodatek svědčí o pozorném čtení textu… více takových čtenářů!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s