Včera, dnes a

zítra.
Z toho, co vypadalo jako nepříliš povedená fotoparafráze MM nad větrákem (chlap v komické krátké sukýnce rozhozené do stran, v divné kamizolce a s rozevlátou patkou), se vyklubal náš vrcholový sportovec zachycený přímo při výkonu… (bruslí jsem si všiml až potom…)

To bylo během čekání na jídlo. Těstoviny, rajče, bazalka, kuřecí, sýr. Misky jsou dokonale debilní jídelní nádoba, hlavně když ten kus kuřecího leží až nahoře a při pokusu o ukrojení zabředá do těstovin, které hřeznou. Neumím jíst… nežeru nebo hltám… a od těch vrtulí jsem to vzal nějak osobně a snažil se je vyjíst nejdřív. Neurotik nad mísou italské stravy.

V Aeru roztomilá Etuda pro Nedovtipnou servírku, Pána ve frontě, Kýmsi použitou dvoudecovou sklenku a „Pivko a červený, … no do půllitru a to víno třeba tady do toho…“

To bylo během čekání na kávu. Kterou jsem pak vypil. Na některé filmy chodí stále titíž lidé, třeba ten jeden, kterého si pamatuji z Ponrepa. Kdybych kašlal na Metodu, prohlásil bych, že máme asi podobný filmový vkus… Proč se vlastně ještě nezdravíme?

Jo a mají tam odpadkové koše na „PLAST“, na „PAPÍR“ a na „Kino AERO“.

Szulkin. Oba filmy velmi dobré… nemilosrdné panoptikum, vějičky pro cenzory… odkazy zamýšlené (co vám říká číslo 451?) i nezamýšlené (Hrdinova Hrdinka, povoláním kurva, ale duše čistá!, se jmenuje Once)… „černý humor“… Stačí posunout význam několika slov a maličko věci vymknout – a dostanete velmi přesný obrázek… Křivá zrcadla ukazují nejlépe. Mimochodem – O-bi, O-ba – konec civilizace je ze stejného roku jako Brazil, a jejich závěrečně scény jsou si tak nesmírně podobné… Všechno se dokonale překrývá, z tolika různých směrů.

A že by začátek malého soukromého Nebe, peklo, ráj … návrat a šílenství, jako Oliveira? Jako by už všechno místo bylo vyplněné a důvod přestal být? Všude stěny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 responses to “Včera, dnes a

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s