zcr vrací úder

Dopravnímu podniku. Cizím fejetonem.
Nasrali mě, přátelé, nasrali, pražští dopravní podnici. Končí mi totiž, který si já poctivý vůl loni se slávou koupil, roční klouzavý couponne, a protože jsem poctivým volem setrval (chce-li mne ještě někdo oškubat, nechť se hlásí přes vzkazy, ale ať spěchá, neboť už se pomalu probouzí berňák), chtěl jsem si dnes koupit navazující… ale ouha – ty budou k mání až po Novém roce, bylo mi řečeno – a tedy nebudou navazující, dodávám já. Skvěle si to ti hajzlové spočítali, skvěle – protože kombinace poctivého vola a předvánočního rojení revizorů znamená pro dp snadný výdělek – v podobě krátkodobých jízdenek…

… a když k tomu přidáme ještě nehoráznou komedii Českých drah a příslovečnou lenost České pošty, jejichž oběťmi se v nedávné době také stal, dostaneme navzdory jeho chápavé, velkoryso-smířené (čti: debil jedna neasertivní, co na sě hajzly všeliké rajtovati nechá) nátuře obraz solidně… znechuceného zcr…

A proto: zuřivě souhlasme s rozezleným Jiřím Peňásem, a coby kázání ohnivému naslúchajme feuilletonu jeho zde! (Hrát to nezačne samo – zalinkoval jsem přepis; audio dostupno tamo poníž.)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 responses to “zcr vrací úder

  1. r1, no je pravda, že by se jim těžko počítala ta nová cena, ale nevidím důvod, proč by nemohli prostě cenu normovat na den a pak vzít počet dní v obou cenách, pronásobit a sečíst… rozdíl ceny obou kuponů (nový tarif minus smíšený tarif) je 30,- Ale jak jsem naznačil výše – to by prostě pro dp nebylo výhodné (už jenom proto, že by na souvisejících matematicko-administrativních opatřeních pracoval desetičlenný tým zhruba měsíc).

  2. Klid zcr,mel jsem podobny problem. Nastesti v pokladne na Roztylech byla hodna prodavacka, ktera mi poradila. Muzete si prozatim koupit mesicni klouzavy kupon do ledna arocni klouzavy od ledna.Cesta tedy existuje, ale debilitu systemu to nijak nesnizuje.

  3. Ernst, ale ano, samozřejmě cesty tu jsou, ale přesně v intencích výše napsaného, neboť jsou všecky pro dp výhodnější (a co je dobré pro dp, není zpravidla dobré pro cestujícího), než kdybych si koupil kupón roční (no a navíc tu nějakou dobu přes vánoce nebudu, což dělá z měsíčního kuponu docela drahý špás).Pro úplnost dodávám, že tzv. klouzavý 365denní kupón může mít začátek platnosti jen mezi 1. a 31. lednem. Klouže to, ale nejede to.

  4. Nojo, ne nedarmo jsou první písmena slova „dopravní podnik“ totožná s iniciály jistého sprostého zaklení, k němuž ty debilové člověka nutí… Je smutný, že dokonce ani osvědčené pravidlo „kdo maže, ten jede“ tady nepomáhá..

  5. No, jako pokus napodobit Vaculíka se mu to moc nepovedlo.Já přihodím článek o stejném zážitku, jaký jsi měl ty: http://www.blisty.cz…rt37580.htmlSám jsem zprvu doufal, že by se takhle dalo na zdražení vyzrát, ale vbrzku jsem se na v tarifu dočetl, že klouzat se dá jen v lednu. Přitom loni to zjevně ještě nebylo, ovšem ten tarif na jejich webu je datovaný už červencem… Kdyby nic jiného, mohli zdražit nákup všech ročních klouzavých kupónů od okamžiku schválení magistrátem; ale tohle už je opravdu čirá zbytečná buzerace. Škoda, že se u nás sotva najde novinář, který by za to Dvořáka trochu prohnal; nebo snad Oživení?

  6. ajchlinko, dp,dp = „Dělej, plať, debile pitomá“lucko, taky se mi líbil; jen škoda, že už fejetony pro RČ nepíše i Jiří Dědeček (jsou v archivu české sekce BBC, jeden lepší než druhý :-)mČ, nejsem si jistý, zda se o napodobení Vaculíka pokoušel, i když podobnosti tu jsou .-)A díky za odkaz (ta baba na IPP je fakt k nakopnutí, já šel rovnou do Černého monstra, totiž na ústředí); vědomí, že nejsem sám je bohužel zhruba stejně útěšné jako to, že si můžu na prosinec koupit měsíční klouzavý kupon…

  7. Svého času se myslím psalo, že Dvořák hodlá smlouvu o pronájmu okének současné firmě vypovědět a zadat nějaké jiné, mnohem úžasnější; ale když jsem teď hledal, jak přesně to bylo, našel jsem akorát „dostanou modernější tvář, stejně jako informační centra.“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s