Mistři řemesla šperkařského IV

Munsteinerovi: kámen v hlavní úloze
První věc, která člověka napadne při spatření broušených kamenů z Atelieru Munsteiner, je: Jak to sakra dělají? Upřímně řečeno netuším, ale je za tím čtyřgenerační rodinná zkušenost a přesné oko i ruka Bernda Munsteinera*, který jako první pustil čerstvý vítr do poněkud zatuchlého umění brusičského a vydal se neprošlapaným chodníčkem vstříc realizaci smělých představ. Dobrá věc se podařila, takže moderní šperkaři už nežijí v zajetí briliantových výbrusů, kabošonů, rozet a stupňovců.
Kromě kamenů pro šperky se Munsteinerové věnují také objektům a plastikám (ze stejného materiálu – drahokamů a polodrahokamů).
I na fotografiích vypadají jejich výrobky jako z jiného světa (napadá mne snad jenom laciné klišé „chladná krása“); jak působí ve skutečnosti, to se ani neodvažuji domyslet…

Atelier Munsteiner má webové stránky (zde), ale jsou plné animací a nepatří k nejpřehlednějším. Doporučil bych tedy skromně nejprve velmi pěkné představení Atelieru zde.

* Chcete-li instantní důkaz nedokonalosti WIKIPEDIE, tady je: Bernd Munsteiner nemá vlastní heslo, je pouze zmíněn jako učitel jiného šperkaře… Skandál.

Příspěvek byl publikován v rubrice Mistři řemesla.... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 responses to “Mistři řemesla šperkařského IV

  1. Ty prsteny jsou parádní, možná mi některé šperky připadají moc (za každou cenu) futuristické, ale … paráda;-) K těm odkazům se jistě ještě vrátím, prosím ponechat! ;-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s