Středeční chvilka nenávisti

Aneb Nemůžu si pomoct.
Stalo se vám taky, že do myšlenek (v horším případě do spánku) vetřel se vám odporný bublot zvící těžké trávicí poruchy, přicházející z balkonu, atiky, parapetu či jiného architektonického prvku a pronikající silou zahanbující Punkvu skrze materiál vás od onoho prvku dělící?
Ano, mně se to stalo a – žel – stává – často.
Následujícím řádkům bych rád předeslal poznámku, že můj vztah k přírodě je vlastně kladný a že před jejich psaním, během něj (a možná ani v budoucnu) k žádnému výraznějšímu násilí na dehonestovaném taxonu z mé strany nedošlo (kromě vytrvalých pokusů přivodit jeho zástupcům infarkt). Hlavním účelem následujícího je… autoterapie.

Tedy:

.:
Mám ty malé uvrkané bestie rád na několik způsobů, ale žádný není slučitelný s jejich životem… Ani Picassova Holubice míru (beztak je to nepovedená hrdlička – víme přece, jak kreslil…) netupí ostří břitvy, jíž bych začasto setnul tucet (kopu, veletucet… ách!) sivých krčků a zbytky nakrmil smečku prašivých čivav, a to hlavně takhle poránu, kdy se několik pendulózně oscilujících individuí ucházívá na MÉM architektonickém prvku o přízeň tupě posedávající samičky (výše zmíněným gastrointestinálně zabarveným zvukem), a to za účelem ukojení odvěké touhy zaplnit vzduch šedavým potěrem a vše ostatní pokrýt smrdutým guánem (jehož ctění producenti prominou urážlivé srovnání)!
Vždyť to ani nejsou ptáci – pták se neutíká před vámi, s výrazem povýšené tupé neochoty, schovat pod auto – spíš lineární kombinace skotu a krys, jimž přirozený vývoj ještě zcela neodňal schopnost kálet na ostatní z výšky. Ostatně, jaká hejna, prosimvás – stáda jsou to! Slepice je alespoň roztomilá a je na ní hodně masa – ale městský holub? Genetický odpad bez kouska důstojnosti… Prostě fuj!
:.

Tak, to by pro dnešek stačilo. Být holub (ach, jak odporné slovo) a tohle si přečíst, provinile chcípnu! A dobře bych udělal! (Si říkám: Exampla trahunt: co takhle s jedním holubem zorganizovat monstrproces, v němž by byl obviněn (a on by přiznal bez výhrad) z
bytí holubem
nedovoleného kálení
obecného pohoršení
měkozobosti druhého stupně
pokusu o šíření odpadní dedičné informace
a dalších zločinů proti lidskosti a odsouzen na vlastní návrh k altruistické sebevraždě s odkladem na včerejšek. Třeba by se další přidali a byl by klid…)

PS.: Dneska mi dávají, neřádi hnusní!!! Pětkrát ho vyplašíš, po šesté zase přiletí, debil blbá, bublajícíkálejícíbublajícíkálející. :(

PPS.: IG Nobel prize 2003 – Chemie: tudy ano, přátelé
PPPS.: Chtělo by se říci: mám na to proklatě ostrou meducínu… Why do pidgeons bob their heads

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 responses to “Středeční chvilka nenávisti

  1. Mám – smažená, pečená, flambovaná, s nádivkou i bez, na sádle, na másle, na vyjetém motorovém oleji… skoro by to svádělo k závěru, že „c“ v mém nicku znamená „carnivorous“, ovšem „o“ by v tomto ohledu bylo přesnější… :)))

  2. krysyTy jsi to privolal :-( Dnes od 03:30 do 06:00 jsem 4x vstaval, abych ty letajici krysy vyhnal z balkonu, nebot pri tom jejich bublani se neda spat.Ty mrchy si zacaly(i) stavet parodii na hnizdo! Misto jsem postrikal roztokem Domestosu a googlim smes, ktera rozpousti peri (az priste usedne… :-)

  3. zcr,tak mě napadlo… co využít stádní sílu v boji proti nepřátelské pěchotě? Na ztrátách nesejde a takový přesně sešikovaný koberec měkkozubů by mohl nepřítele úplně odrovnat,kdyby nad ním proletěl ve výšce 10-15m. A kdyby ten mrak začal na povel kálet…ojojoj!!! :))

  4. A nehne s nima ani pološílená poštěkávající kočka, která poulí zraky, chvěje se a nevěřícně na ně zírá zpod zábradlí ;-) Tu utahanou písničku nesnáším a s holubama to ani nemá nic společnýho.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s