Mnoho klamných cílů

a mnoho neklamných…
Strávil jsem v uplynylých deseti dnech poměrně dost času houbařením. Až na jeden suchem zpustošený les pokaždé úspěch – a velmi pozitivní tendence: zatímco před deseti dny jsem houby hledal, před pěti už jenom sbíral – klouzků, že by se daly sklízet srpem, babek před přechodem i po přechodu mraky, podhříbky nastoupeny v řadách. Krom toho po dlouhé době (tak dlouhé, že její délku vlastně nejsem kvalifikován zmiňovat) smečičky lišek, stádečka holubinek etc. No a ty klamné cíle? Každému houbaři důvěrně známé hořčáky (a kolik; divně světlé, s narůžovělými rourkami) a čechratky černohuňaté (i bez kontroly snadno poznatelné podle jakoby ojíněného klobouku a častého růstu u pařezů)… Suma sumárum – aspoň deset druhů v košíku vždycky skončilo (počítám-li i ne zcela použitelný rosolozub huspenitý, kterého občas pár kousků seberu ze sentimentu – na pomazlení – a jedno čertovo vejce, které spolu s holubinkami a růžovkami skončilo upražené na sádle…)
Největší radost mi ale udělal ryzec černohlávek, kterého jsem chutě zařadil na zdárně se rozrůstající seznam úspěšně sežraných taxonů (spolu s krásnopórkou mlynářkou, která za to ale moc nestála…)
Tepelně zpracovanému houbovému pletivu třikrát nazdar!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 responses to “Mnoho klamných cílů

  1. zcr,tohle je radost číst. Zvláště pokud jsi zavalen samými (ne)praktickými věcmi ohledně zajišťování nového bydlení… jsem si uvědomil, že jsem letos nebyl ani na koupáku, natož v lese (původně jsem chtěl napsat „neřkuli“, ale pak jsem si to rozmyslel za jistější „natož“:)Houbu, která se jmenuje Rosolozub, bych v životě do huby nedal:) Že by předsudky?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s