Dva v jednom

(materiály; dni)
Tak jsem měl dnes vánoce… Kromě flašky (co já si s ní počnu, pijan zcela podprůměrného apetitu i performance!) dostal jsem se dnes k nezanedbatelnému množství dvou báječných materiálů…

Tím prvním, už toužebně očekávaným (princip odložené slasti (nebo jak se tomu správně psychologicky říká) má Česká pošta a. s. zvládnutý dokonale), je poctivý špalík Bářina salámového dřeva (Díky!!), o kterém jsme se kolektivně a jednomyslně v komentářích (ibid.) usnesli, že je to… no možná mahagon, ale kdo ví :))).
Po vybalení jsem okamžitě dohledal nepreforovaný igeliťák a vyzkoušel, jestli opravdu neplove. Přátelé, opravdu neplove.
Doufám, že, řečeno s klasikem, důvěru ve mě vloženou nezklamete, a podaří se mi alespoň do kousku vdechnout duši, jak Bára napsala, uvedši* mne téměř do rozpaků…

No a k materiálu druhému dovedla mne něčí dobrá vůle (jako kdyby k tomu prvému ne!… ), náhoda a pořádná porce štěstí… byl jsem upozorněn na likvidaci jednoho skladu a pruty pájky v něm… neváhal jsem, zavolal, domluvil, zajel, vyzvednul a pohlédnuv na nenápadnou opršalou visačku bezmála zkoprněl, neboť se nejednalo o pájku, ale o W(o)2dův kov (slitina vizmutu, olova, cínu a kadmia, blízká eutektickému složení, s teplotou tání okolo 70 °C). A jak jistě uznáte, kov, který se, kupříkladu v podobě lžičky, roztaví v horké vodě, to je věc delikátní a roztomilá (jen toho kadmia a olova kdyby v něm nebylo…). Vlastnit nezanedbatelné množství nějaké takové nízkotající slitiny jsem toužil už od mala; tedy KONEČNĚ :)))
Obyvatelům Prahéé se tak naskytl v časném odpoledni pohled na podivný zpocený zjev ve tmavém obleku, an vleče ulicemi svazek prutů W(o)2dova kovu v ruce jedné a balíček s neznámým (a pravděpodobně podezřelým, soudě podle ruky prvé) obsahem… Kdybych se nebyl ochoten trmácet pro pár kilo obyčejné pájky světa kraj, s hlavou zpocenou a v obleku, měl bych teď místo výše uvedeného zázraku… plaváčka.

* poněkud netriviální souslednost časová… Je mezi přítomnými transgresivolog?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazeno. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 responses to “Dva v jednom

  1. zcr,jsem opravdu zvědav jak ten kus dřeva zpracuješ a zvědav jsem tedy docela netriviálně. Lžička z Woodova kovu (to má být jako chytáček pro anglofily?) je – dle složení – ideálním dárkem pro klasickou tchýni!! :)

  2. No výborně :) Až takhle důsledně můj Asociatiho aparát v nadvěsku mezimozkovém nezafungoval… Wood’s metal ;)Čaj je pak samosebou k nepití. Největší problém je ale v křehkosti W. k.A jinak ten kus budu zpracovávat po malých kouskách (na plastiky si netroufám), i když to bude vysloveně hřích narušit monolitičnost monolitu… Bára vůbec nepřeháněla, když popisovala, jak skvělý objekt k se tulení to je!

  3. zcr,líbí se mi, jak jsme oba zjišťovali, zda plave. Já výpočtem, ty ve vodě :-).Těší mě, že jsme oba došli ke stejnému výsledku! A jinak to jeho hlazení, to bych zavedla jako účinnou terapii při různých druzích nervózy.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s