Darovanému koni…

Aneb o návštěvě jednoho netypického koncertu.Dostal jsem se totiž k volné vstupence na koncert korejského YEODO CHILDREN’S SYMPHONY ORCHESTRA; normálně bych si takový koncert nechal ujít hlavně kvůli programu (jsem vybíravý), ale zvědavost a náklady šly ruku v ruce.
Inu, bylo by jednoduché je ztrhat, ovšem to by člověk musel zapomenout na to, že mu dvě hodiny hrál téměř stočlenný symfonický orchestr složený převážně z hráčů, kterým je něco mezi desíti a třinácti lety (odhadem deset procent je starších)…
(Asi byste mi stejně nevěřili, kdybych vám tvrdil, že každý kontrabas obsluhovaly dvě děti (jeden na hmatníku a druhý se smyčcem), takže na vás takové nejapné žerty ani nebudu zkoušet…)
Nedošlo k žádnému fatálnímu kolapsu, všecko zahráli. Jen na sladění bych si mohl stěžovat: dechové pasáže byly místy dost obtížně snesitelné – hlavně ke konci, když byli už všichni unavení a na Bizetově Arlésance si dost krutě vylámali zuby (hornisti by zasloužili na zadek…). Ale třeba Sarasatovu fantazii Carmen zahráli dost dobře, hodně příjemně pak překvapili i Skočnou z Prodané nevěsty. A velice hezké bylo vystoupení orchestru s malou dětskou perkusní folklórní skupinou (ti malí ďáblíci ale dovedou nadělat hluku, že by ani to těleso v zádech nepotřebovali…).
Možná si jejich dramaturg zbytečně troufá, možná trochu zanedbávají důsledné ladění i mezi jednotlivými skladbami, možná by nemuseli hrát tak dlouho. Ale – je za tím obdivuhodná práce a trpělivost a dřina; hrát alespoň TAKHLE, to už je výkon…
Jsou dobří.

Příspěvek byl publikován v rubrice Co jsem slyšel. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s