Profesionální deformace

Potkávám tu a tam v Praze tramvaj číslo 6, jež míří do stanice Laurová.
Vždycky mne napadne: „A proč hrome ne Myristová, Palmitová nebo Behenová?!“
A když o tom tak přemýšlím – proč by se třeba strašlivý komplex ulic na sídlišti Spořilov (kolem Roztylských sadů a Roztylského náměstí rozkládá se pavučina ulic:

 • Jižní I-XVII
 • Jihovýchodní I-IX
 • Jihozápadní I-VI
 • Severovýchodní I-VI
 • Severní I-XI
 • Severozápadní I-VI

doplněná Boční I a II, Hlavní a několika solitony: Čtyřdílná, Nad Sady, Vestavěná a Zapomenutá (nejspíš Severovýchodní VII)) nemohl přejmenovat podle karboxylových kyselin:
Mravenčí, Octová, Propiónová, Máselná (tam bych asi bydlet nechtěl…), Valerová (tam už vůbec ne…) atd., až někam k Cerotanové a Arachidonové. A dál: Tereftalová, Citrakonová, Gallová, a ještě: Veratrová, Skořicová, Mandlová, Azelaová, až třeba k Isocinchomeronové.
Není to nádhera? Celé město by se podle nich mohlo jmenovat!
Jen to chce několik trojských koní v urbanistické loby…
:o)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Co mne napadlo. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 responses to “Profesionální deformace

 1. Hmm, ale asi by to nebylo pro každého. A když už jsi v tom, proč nepodchytit i nějaké biochemické cykly a procesy? :) ulice na sebe navazují, kříží se… když mohli architekti kódovat poznání do gotických katedrál, proč bychom je nemohli my kódovat do urbanistických koncepcí? :))

 2. No, nějaké mapy metabolismu jsem viděl – horší než Stínadla :o)Taky by se mohly ulice jmenovat Malonesterová, Fischerova-Tropschova, Reformatského…A nebo rovou Ná, Natá, Itá, Ičitá, Ičná, Ečná (jEčná)…

 3. Taky si je pletu – horší než ten Spořilov :o)))Stejně je pozoruhodné, jak špatně si lidská paměť dokáže poradit s takovýmihle „binárními“ problémy – narážím na ně dnes a denně, a to si na paměť zatím nemůžu nijak stěžovat…

 4. Pozor – binární problémy jsou nakažlivé: člověk si myslí, že v nich má jasno, dokud se mu někdo nesvěří, že si je plete. Tak opatrně s konkrétními příklady…:oD

 5. zcr,tak mi se něco podobného splnilo – že neuvěříš kde? No přece v Bibione – ulice Merkura, Venuše, Země, náměstí Slunce, Ulice Velké Medvědice, Persea, Algola (to je hvězda), ulice Síria, Plutona, Jupiterova – Giove … no úplně se tam těším:) Ale prosím zatím nikomu ani muka, chystám z toho pěknou reportáž na červen;-)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s