Všecko je aušus, nic se nedělá pořádně!

Zvykl jsem si provolávat větu z nadpisu, kdykoli narazím na nějaký obzvlášť nápadný projev inkompetence a šlendryjánu, tedy nepříjemně často.
Doba solidnosti a fortelnosti minula, nad mosazí a dřevem vítězí plast. Náhražka triumfuje. (Osobně mne třeba – a nebojím se toho slova – serou šroubky s křížovou hlavičkou, ve kterých se z křížového vlisu udělá kráter jedním otočením šroubováku…)
Problém je v tom, že fortelně zrobená věc je pro výrobce ekonomická sebevražda. Producenti aušusů a zmetků (barevných a naleštěných) každého takového převálcují. A na opravách šmejdů (myslím ty, které nelze vyhodit, třeba novostavby…) se přiživují další.
Rád bych se mýlil, ale řekl bych, že to má nepříjemný skrytý důsledek – ve světě, kde se nevyplatí vyrábět trvanlivé výrobky, se taky nevyplatí UMĚT vyrábět trvanlivé výrobky. Časem budou na jedno použití i mostní pilíře – nejdřív proto, že si betonové nikdo nebude moci dovolit, nakonec proto, že už to nikdo nebude s betonem umět.
Žijeme v době zfušovaných babylónských věží, ze kterých se omítka loupe už den po uplynutí záruční lhůty a do kterých zatéká hned po kolaudaci.
O tempora o mores! ;o)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s